Описание
Виник скейтбордінг наприкінці 60-х у сонячному штаті Каліфорнія. Цей штат донині вважається центром скейтборд руху. Каліфорнійські серфери винайшли скейтборд, як сухопутний аналог серфа. Об'їзд перешкод, швидкісний спуск - от та область, що освоювали й удосконалювали перші скейтери. У той час, щоб уважатися крутим, було досить хоробро з'їхати з гірки, елементарно не впавши. Якщо ж ви вміли кататися на руках, то всі місцеві дівчиська хотіли з вами переспати.
В 70-ыі роки скейтери відростили довгі волосся, а скейтбордінг технічно ускладнився. Тоді ж Олли Джелфэнд (Ollie Gelfand) придумав трюк оллі (ollie). Звичайний стрибок на дошці без допомоги рук, став основою для подальшого розвитку всього скейтбордінгу. Уже пізніше інша культова персона, Рідні Маллен (Rodney Mullen), на базі оллі створює целую купу трюків, що склали весь сучасний стритстайл.
На руку скейтерам зіграв кризу в індустрії нерухомості. Багато басейнів, побудовані для багатіїв, виявлялися без хазяїв. Для скейтбордінгу вони підходили ідеально, тому що американці будують свої басейни з округленими стінками. Скейтери просто окупували всі басейни, що пустують. Так народився ще один напрямок - пул скейтинг. В 90-ыі скейтбордінг остаточно стає популярним екстремальним видом спорту. Уряд будує спеціальні парки, випускаються барвисті журнали на трьохстах сторінках, кращих скейтбордірів показують по ящику. Скейт відео The Storm компанії Osiris випускається у форматі DVD з окремим саундтреком. Нарешті, перехожі перестають шарахатися побачивши молодця на роликовій дошці. Але не в нас.
Скейтбордінг у СРСР
На відміну від Штатів скейтбордінг у СРСР з'явився тільки на початку 80-х. До 90-х він проіснував у вигляді слалому. Величезний вплив на розвиток руху в країні рад здійснила демонстрація в кінотеатрах американських фільмів про скейтерів: "Досягаючи неможливого" й "Зіткнення". Після цього почався бум. Кілька військових заводів перекваліфікувалися випускати скейти. Проводилися якісь змагання, типу Кубка Союзу. Але фірмові борди, на яких можна стрибати, робили тільки за кордоном, закритої для громадян СРСР. Інформація також погано просочувалася з-за кордону. Тому популярність скейтбордінгу поступово зійшла на немає до середини 90-х. Друге пришестя почалося в 96 - 97-ом року, коли в молоді з'явилася реальна можливість їздити за кордон. А стрибок росту популярності почався в останні два роки, коли відкрилися трохи скейтшопів. Відразу з'явилися перші професіонали й змагання. Але у вітчизняного скейтбордінгу усе ще спереду. І у вас їсти шанс стати дійсною зіркою в якому-небудь із його різновидів.